To print, please click on the purple printer icon found below. 

2018-19 Boys Prep Schedule

Overall Pct. Conf. Pct. Streak Home Away Neutral
20-6-4 .733 0-0 .000 Won 2 8-1-2 12-5-2 0-0
Date Opponent Notes Result Status Links
 
September
Sat. 22 at Elite League - Great Plains New Hope Arena-New Hope, MN W, 8-3 Final
  at Elite League - Northeast New Hope Arena-New Hope, MN W, 7-5 Final
Sun. 23 at Elite League - Team Wisconsin New Hope Arena-New Hope, MN W, 6-3 Final
Wed. 26 Elite League - Southeast Home-SSM W, 7-6 Final
Sat. 29 at Elite League - Team Wisconsin New Hope Arena-New Hope, MN L, 5-3 Final
Sun. 30 at Elite League - Southwest New Hope Arena-New Hope, MN L, 5-4 Final
 
October
Wed. 3 Elite League - Northeast Home-SSM W, 4-2 Final
Sat. 6 at Elite League - Southwest Superior Ice Arena - Superior, WI T, 5-5 Final
Sun. 7 at Elite League - North Mars Lakeview Arena - Duluth, MN W, 3-1 Final
Wed. 10 Elite League - Northwest Home-SSM W, 4-1 Final
Sat. 13 Elite League - Southeast Home-SSM W, 5-1 Final
Sun. 14 Elite League - North Home-SSM T, 2-2 Final
Wed. 17 Elite League - Northwest Home-SSM T, 7-7 Final
Sat. 20 at Elite League - Great Plains FUI Arena - Fargo, ND L, 7-4 Final
Sun. 21 at Elite League - North - MN Playoff FUI Arena - Fargo, ND W, 4-1 Final
Wed. 24 MN Blades Home-SSM W, 9-2 Final
Wed. 31 Red Bull Home-SSM W, 7-5 Final
 
November
Fri. 2 at National Invitational Tournament- Tier 1 Elite New Hope North Arena-New Hope, MN W, 5-0 Final
Sat. 3 at National Invitational Tournament- Red Bull New Hope Arena-New Hope, MN W, 7-4 Final
Sun. 4 at National Invitational Tournament Championship- MN White New Hope Arena-New Hope, MN W, 9-5 Final
Mon. 19 at Sparta Praha (Czech Republic) SAP Arena - Mannheim, Germany W, 5-1 Final
Tue. 20 at Kloten Flyers U20 (Switzerland) SAP Arena - Mannheim, Germany L, 3-0 Final
Wed. 21 at Jungadler Mannheim U20 (Germany) SAP Arena - Mannheim, Germany L, 4-3 Final (Shootout)
Fri. 30 Prep Showcase-St. Andrews vs. Northwood Home-SSM 2:00pm
  Prep Showcase-SSM-Culver Home - SSM W, 8-2 Final
  Prep Showcase-Nichols vs. Cegep Andre-Laurendeau Home - SSM 4:30pm
 
December
Sat. 1 Prep Showcase-Cegep Andre-Laurendeau vs. Northwood Home - SSM 10:00am
  Prep Showcase-Culver vs.Nichols Home - SSM 12:30pm
  Prep Showcase-SSM vs.St. Andrews Home - SSM L, 7-3 Final
Sun. 2 Prep Showcase-Nichols vs. Northwood Home - SSM 9:00am
  Prep Showcase-Culver vs.St. Andrews Home - SSM 10:00am
  Prep Showcase-SSM vs.Cegep Andre-Laurendeau Home - SSM W, 4-0 Final
Sat. 8 at St. Andrews College SAC-Aurora, ON W, 10-6 Final
Sun. 9 at St. Andrews College SAC-Aurora, ON T, 4-4 Final
Sat. 15 at Chicago Mission Edge Rink - Chicago, IL W, 8-1 Final
Sun. 16 at Chicago Mission Edge Rink - Chicago, IL W, 6-3 Final
 
January
Sat. 12 Madison Home-SSM 2:00pm
Sun. 13 Madison Home-SSM 10:00am
Wed. 16 at North Iowa Bulls Mason City, IA 7:30pm
Sat. 19 at Culver Academy Culver Academy, IN 6:30pm
Sun. 20 at Culver Academy Culver Academy, IN 11:00am
Fri. 25 at MacPherson Cup- Northwood School Aurora Community 1 Arena -Toronto, ON 9:30am
  at MacPherson Cup- Edge School La Brier Family Arena -Toronto, ON 4:00pm
Sat. 26 at MacPherson Cup- Jungadler Mannheim La Brier Family Arena -Toronto, ON 9:00am
  at MacPherson Cup- Semi finals La Brier Family Arena -Toronto, ON TBA
Sun. 27 at MacPherson Cup- Finals La Brier Family Arena -Toronto, ON TBA
Wed. 30 North Iowa Bulls Home-SSM 7:00pm
 
February
Sat. 2 Omaha Home-SSM 2:00pm
Sun. 3 Omaha Home-SSM 10:00am
Fri. 8 at Nichols School Nichols School-Buffalo, NY 6:00pm
Sat. 9 at Northwood School Nichols School-Buffalo, NY 12:00pm
Sun. 10 at St. Andrews College Nichols School-Buffalo, NY 11:30am
Thu. 14 Victory Honda Home-SSM 7:00pm
Sat. 16 Chicago Mission Home-SSM 7:00pm
Sun. 17 Chicago Mission Home-SSM 11:00am
 
March
Wed. 20 MN Blades Home-SSM 7:00pm
Sat. 23 Sioux Falls Home-SSM 2:00pm
Sun. 24 Sioux Falls Home-SSM 10:00am
Wed. 27 MN Blades Home-SSM 7:00pm
 
April
Thu. 4 at USA Hockey National Tournament Grand Rapids, MI TBA
Bold: Home event